Pochopení a překonání syndromu hodného kluka

Syndrom hodného kluka, kurz pro muže

Napsal Petr Hadač

Pozorovatel lidských příběhů a osudů. Kouč, mentor a lektor osobního rozvoje, který se učí nejen z kurzů a knih, ale také svého života.

Syndrom hodného kluka je vzorec chování, se kterým se mnoho mužů běžně potýká. Kladete druhé na první místo, snažíte se být ve shodě či neustálém souhlasu s okolím a vyhýbáte se konfliktům za každou cenu. Máte pocit, že jste často využíváni a nikdy nedostanete to, po čem vnitřně prahnete: pocitu bezpečí, přijetí a uznání. I když se tyto vlastnosti mohou navenek zdát pozitivní, ve skutečnosti neprospívají ani pohodě ve vztazích ani úspěchu v životě.

Máte pocit, že vždy dáváte ostatním přednost, ale vaše vlastní potřeby a touhy jsou opomíjeny? Už vás nebaví být neustále milý a nikdy nedostat to, co chcete?
Naučte se, jak se oprostit od starých vzorců chování, vybudovat si sebevědomí, sebeúctu a začít přebírat kontrolu nad svým životem.

Dobrá zpráva je, že se od tohoto vzorce chování můžete postupně oprostit a žít plnohodnotnější život. Kurz Výzvy hodného kluka je navržen tak, aby vám pomohl rozklíčovat a uvidět filtry, skrze které vnímáte svět a podle nichž reagujete. Prošla jím řada mužů, kteří pak překonali svá nefunkční přesvědčení, a žijí tak spokojenější život. Na kurzu budete mít příležitost propojit se s muži, kteří procházejí obdobnými problémy, můžete si navzájem nabídnout podporu a motivaci.

Kurz je strukturován tak, že vás zavede na cestu sebeobjevování a růstu. Začnete tím, že se dozvíte o původu syndromu hodného kluka a probereme, jak se projevuje konkrétně ve vašem životě. Odtud se naučíte praktické strategie pro budování sebevědomí a sebeúcty, abyste mohli přestat hledat potvrzení sebe samého od ostatních a začali se cítit dobře. Naučíte se, jak nastavit hranice a efektivně komunikovat své potřeby, abyste mohli budovat zdravé vztahy a přitahovat do svého života ty správné lidi. Také se naučíte, jak vyvážit laskavost a asertivitu, naučíte se říkat ne. Už budete vědět, že si to můžete dovolit.

Budete mít přístup k videím, praktickým cvičením a koučovacím technikám. Spojíte se s ostatními členy kurzu prostřednictvím soukromé online komunity, kde budete moci klást otázky, sdílet své zkušenosti a ostatní inspirovat.

Nedovolte, aby vás syndrom hodného kluka déle upozaďoval. Přihlaste se do kurzu ještě dnes a začněte žít život, který si zasloužíte. 

Velmi se těším na to, čeho pak ve svém životě dosáhnete.

Petr Hadač

Také by se vám mohl líbit…

Najít sám sebe

Najít sám sebe

Žijeme v době, která spěchá do budoucnosti. Vydělávání peněz, udržování tempa s technologickým pokrokem a péče o rodinu jsou natolik náročné, že je velmi těžké při tom všem utišit naši mysl a otevřít své srdce. A tak se děje to, že jen velmi málo lidí opravu rozumí tomu, jaké síly motivují jejich životy a formují jejich osudy.