Výzvy hodného kluka

Získej zdravé sebevědomí
Najdi v sobě autoritu
Najdi své vnitřní zdroje
Uzdrav své vztahy
Buď šťastný a respektovaný
Inspiruj druhé tím, jaký jsi
Buď svůj

víkend se koná ve dvou lokalitách

29.9.-1.10.2023

Lovinka, Slovensko

6.-8.10.2023

Svatoňovice, Morava

Co je “syndrom hodného chlapce”?

Důležité je to slovo syndrom. Není to “bytí” hodným. Přece všichni chceme, abychom byli k sobě navzájem hodní, vlídní, laskaví, vstřícní. Nebo ne? Jistě. Ale “syndrom hodého kluka” je něco jiného.

Z wikipedie, zkráceno jen na to, co souvisí s naším tématem:

Syndrom v medicíně je soubor příznaků (symptomů), který charakterizuje určitou poruchu. Pojem pochází z řeckého slova σύνδρομον, které znamená “souběh”. Syndromy jsou často pojmenovávány po lékaři, či týmu lékařů, kteří ho objevili, nebo jako první plně sestavili jeho klinický obraz.

Syndrom hodného chlapce pojmenoval americký psychoterapeut Dr. Robert A. Glover. A díky němu se o něm postupně dozvídá i široká veřejnost.

A co tedy je?

Jedná se obvykle nevědomou strategii, jakou se muži snaží získat přízeň ostatních, pocit bezpečí ve všech typech vztahů, ale i výhody, plusové body, přízeň, potvrzení vlastní hodnoty i lásku. Je to obchod: já se pro vás obětuju a vy mě za to mějte jen a jen rádi!

Poznáváš se v některém z těchto případů?

Syndrom hodného kluka Brno
Jsi bezkonfliktní typ a jsi na to náležitě hrdý. Přece se nebudeš dohadovat – to je pod tvou úroveň.

Až na to, že se v konfliktech cítíš hrozně sevřený, slabý, okleštěný, paralyzovaný. Anebo vybuchneš a vyletíš jako čert.

Syndrom hodného kluka Brno
Jsi hrdý na to, že jsi oproti jiným mužům (nebo tvému otci) slušný, milý, citlivý, pečující a obětavý. Ženy mají spíše pravdu než muži, mají přednost a muži by jim měli vždy vyjít vstříc. Jsou přece něžného pohlaví.

Ale přesto nejsi šťastný tak, jak si podle tebe zasloužíš.

Syndrom hodného kluka Brno
Stydíš se za své nedokonalosti a ukrýváš je. Stydíš se za své chyby a omyly a maskuješ je elegantními či zdánlivě neprůstřelnými výmluvami. Mohl bys je sepsat do knihy.

Ale moc to nefunguje.

Syndrom hodného kluka Brno
V zaměstnání jsi workoholik. Vždy se snažíš splnit všechno a ještě víc. Tvá hlavní motivace je pomáhat ostatním s jejich prací. Svou pak doháníš v přesčasech a pro jistotu si bereš práci i domů. Nemáš tak čas na svůj osobní život.
Pokud ano, rozhodně čti dál.

Co je záměrem kurzu

Postupně si projdeme “mapu” hodného kluka a podíváme se na to, kde je zkreslená, zavádějící a kde jsou její bílá místa. Překreslíme ji na mapu autentického muže.

Vysvětlíme si, co znamená dnes už často omílaný pojem “autenticita”, proč je důležitá, kdy je přítomná a kdy chybí. A proč a jak je její absence destruktivní.

Přepíšeš v sobě některé nefunkční koncepty a zákony, které nevyhnutelně vedou ke stále stejným, zoufalým výsledkům.

Začneš chtít přirozeně zářit!

Jak budeme pracovat

Bude to intenzivní kurz zaměřený na odkrývání celé skupiny projevů syndromu hodného chlapce. Podstatnou částí je řada mikropřednášek s následnou reflexí.

Zapojíme nejen naši mentální stránku, ale i fyzickou a emoční.

Budeme sdílet naše zkušenosti, pokroky i nezdary. Nejen já, ale i skupina podpoří každého účastníka na jeho cestě ven z klece hodnochlapectví, na cestě k své vlastní autonomii.

Využijeme různých technik z koučinku, neurolingvistického programování a i řízené meditace pro prohloubení sebevědomí, sebedůvěry a soucitu.

Jednotlivé části tu nebudu prozrazovat, protože “hodný kluk” by se na to chtěl připravit, aby neselhal, aby jeho obraz nepřišel k újmě.

Po kurzu budeš mít vyjasněnou svou vizi, jak dál. Budeš si všímat situací, ve kterých se pokaždé znovu a znovu rozhoduje, kterou cestou se vydáte – zda cestou hodného kluka nebo autentického a respektovaného muže.

Praktické informace

[dnxte_image_icon dnxtiep_iie_heading_text=”Kdy:” dnxtiep_iie_heading_bold=”15.2.-22.5.2022″ dnxtiep_iie_icon_show_hide_one=”on” dnxtiep_iie_icon_image_select_one=”A||divi||400″ dnxtiep_iie_icon_show_hide_two=”on” dnxtiep_iie_icon_image_select_two=”||divi||400″ dnxtiep_iie_icon_color_one=”#1177AA” dnxtiep_iie_icon_color_two=”#0DBFAA” _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”1″ _address=”3.0.0.1″ /][dnxte_image_icon _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”2″ _address=”3.0.0.2″ /]

Jak se přihlásit

Zvol si vyhovující termín a měnu, klikni na tlačítko a otevře se ti správný objednávkový formulář. Uvidíš sám, že je v něm uvedena Morava či Slovensko, Kč nebo €.

Pro ternín na Slovensku: bude prostor i pro ty z vás, kteří si budou potřebovat zajet odvolit (volební průkaz si zařídit stihnete).

Tak s přihlášením neváhej. Je to příležitost pro tvou akceschopnost. Říkáš si “co když to nebude stát za to”? Věř mi, že když do toho investuješ svůj čas, peníze, ochotu změnit svůj úhel pohledu na život, svět a vztahy, a také vůli jít do následných akcí, syndrom hodného kluka tě přestane definovat.

SLOVENSKO

Kdy

Termín: 29. 9. – 1. 10. 2023
Sraz v první den v 17 h, v 18 h je večeře. Kurz začne v 19 h.
Zakončíme to v neděli po obědě, cca kolem 15. hodiny.

Kde

Lovinka, Slovensko. Přesné informace pošlu v přípravném mailu.

Cena za vedení programu

229 euro, respektive 5690 Kč.

V ceně programu není zahrnuto ubytování a strava. Platí se na místě v hotovosti:
Ubytování & výtečná zdravá strava 74 EUR.

MORAVA

Kdy

Termín: 6. – 8. 10. 2023
Sraz v první den v 17 h, v 18 h je večeře. Kurz začne v 19 h.
Zakončíme to v neděli po obědě, cca kolem 15. hodiny.

Kde

Svatoňovice, Moravskoslezský kraj. Přesné informace pošlu v přípravném mailu.

Cena za vedení programu

5690 Kč, respektive 229 eur.

V ceně programu není zahrnuto ubytování a strava. Platí se na místě v hotovosti:
Ubytování & výtečná zdravá strava: 1400 Kč

Stále váháš nebo si nejsi jistý, jestli je to tvé téma?

Klikni na ikonku a podívej se na webinář, ve kterém se dozvíš o syndromu hodného kluka víc.

V případě dotazů mě kontaktuj (viz dole).

Kurz můžeš i darovat.

Vytvořím a pošlu ti mailem dárkový poukaz ve formátu PDF.

[dnxte_text_glitch _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”9″ _address=”3.2.0.9″ /]

Upozornění: úspěšné absolvování tohoto kurzu vede ke změnám ve vztazu k sobě samému i dalším lidem. K lepšímu. To ale znamená, že se vám nefunkční či toxické vztahy buď uzdraví nebo rozpadnou a odejdou ze života. Nemohou zůstat stejné. Byť se to zdá samozřejmé a je to obvykle jeden z hlavních důvodů, proč se muži do tohoto kurzu hlásí, cítím jako povinnost toto zdůraznit. Syndrom hodného kluka není izolované téma, ovlivňuje velkou oblast života a vztahy jsou v životě to nejdůležitější.

Použité fotografie: se svolením Gratisography

Pokud žádný z aktuálních termínů nevyhovuje, zůstaňme v kontaktu skrze email. Vyplň a potvrď tento kontaktní formulář a já tě budu informovat o budoucích termínech a článcích na téma syndrom hodného kluka.

A pokud potřebuješ individuální přístup, napiš mi nebo zavolej, kontakt je v zápatí.

  • Vaše údaje použiju pouze pro informování o mých nových článcích, akcích, cenových nabídkách, změnách apod. Pokud máte zájem dostávat ode mne tyto informace, klikněte prosím na tlačítko níže. Pokud chcete dostávat pozvánky na večerní mužské kruhy, přidejte i tuto možnost. Zde najdete Zásady zpracování osobních údajů