Výzvy hodného kluka

Získej zdravé sebevědomí

Najdi v sobě autoritu

Najdi své vnitřní zdroje

Uzdrav své vztahy

Buď svůj, šťastný a respektovaný

Inspiruj druhé tím, jaký jsi

víkend se koná ve dvou lokalitách

termíny budou ohlášeny dlouho dopředu skrze newsletter

Svatoňovice, Morava

Lovinka, Slovensko

Co je “syndrom hodného chlapce”?

Důležité je to slovo syndrom. Není to “bytí” hodným. Přece všichni chceme, abychom byli k sobě navzájem hodní, vlídní, laskaví, vstřícní. Nebo ne? Jistě. Ale “syndrom hodého kluka” je něco jiného.

Z wikipedie, zkráceno jen na to, co souvisí s naším tématem:

Syndrom v medicíně je soubor příznaků (symptomů), který charakterizuje určitou poruchu. Pojem pochází z řeckého slova σύνδρομον, které znamená “souběh”. Syndromy jsou často pojmenovávány po lékaři, či týmu lékařů, kteří ho objevili, nebo jako první plně sestavili jeho klinický obraz.

Syndrom hodného chlapce pojmenoval americký psychoterapeut Dr. Robert A. Glover. A díky němu se o něm postupně dozvídá i široká veřejnost.

A co tedy je?

Jedná se obvykle nevědomou strategii, jakou se muži snaží získat přízeň ostatních, pocit bezpečí ve všech typech vztahů, ale i výhody, plusové body, přízeň, potvrzení vlastní hodnoty i lásku. Je to obchod: já se pro vás obětuju a vy mě za to mějte jen a jen rádi!

Poznáváš se v některém z těchto případů?

Syndrom hodného kluka Brno
Jsi bezkonfliktní typ a jsi na to náležitě hrdý. Přece se nebudeš dohadovat – to je pod tvou úroveň.

Až na to, že se v konfliktech cítíš hrozně sevřený, slabý, okleštěný, paralyzovaný. Anebo vybuchneš a vyletíš jako čert.

Syndrom hodného kluka Brno
Jsi hrdý na to, že jsi oproti jiným mužům (nebo tvému otci) slušný, milý, citlivý, pečující a obětavý. Ženy mají spíše pravdu než muži, mají přednost a muži by jim měli vždy vyjít vstříc. Jsou přece něžného pohlaví.

Ale přesto nejsi šťastný tak, jak si podle tebe zasloužíš.

Syndrom hodného kluka Brno
Stydíš se za své nedokonalosti a ukrýváš je. Stydíš se za své chyby a omyly a maskuješ je elegantními či zdánlivě neprůstřelnými výmluvami. Mohl bys je sepsat do knihy.

Ale moc to nefunguje.

Syndrom hodného kluka Brno
V zaměstnání jsi workoholik. Vždy se snažíš splnit všechno a ještě víc. Tvá hlavní motivace je pomáhat ostatním s jejich prací. Svou pak doháníš v přesčasech a pro jistotu si bereš práci i domů. Nemáš tak čas na svůj osobní život.
Pokud ano, rozhodně čti dál.

Co je záměrem kurzu

Postupně si projdeme “mapu” hodného kluka a podíváme se na to, kde je zkreslená, zavádějící a kde jsou její bílá místa. Překreslíme ji na mapu autentického muže.

Vysvětlíme si , co znamená dnes už často omílaný pojem “autenticita”, proč je důležitá, kdy je přítomná a kdy chybí. A proč a jak je její absence destruktivní.

Přepíšeš v sobě některé nefunkční koncepty a zákony, které nevyhnutelně vedou ke stále stejným, zoufalým výsledkům.

Začneš chtít přirozeně zářit!

Jak budeme pracovat

Bude to intenzivní kurz zaměřený na odkrývání celé skupiny projevů syndromu hodného chlapce.

Zapojíme nejen naši mentální stránku, ale i fyzickou a emoční.

Budeme sdílet naše zkušenosti, pokroky i nezdary. Nejen já, ale i skupina podpoří každého účastníka na jeho cestě ven z klece hodnochlapectví, na cestě k své vlastní autonomii.

Využijeme různých technik z koučinku, neurolingvistického programování a i řízené meditace pro prohloubení sebevědomí, sebedůvěry a soucitu.

Jednotlivé části tu nebudu prozrazovat, protože “hodný kluk” by se na to chtěl připravit, aby neselhal, aby jeho obraz nepřišel k újmě.

Po kurzu budeš mít vyjasněnou svou vizi, jak dál. Budeš si všímat situací, ve kterých se pokaždé znovu a znovu rozhoduje, kterou cestou se vydáte – zda cestou hodného kluka nebo autentického a respektovaného muže.

Praktické informace

Kdy: 15.2.-22.5.2022

Jak se přihlásit

Zvol si vyhovující termín a měnu, klikni na tlačítko a otevře se ti správný objednávkový formulář. Uvidíš sám, že je v něm uvedena Morava či Slovensko, Kč nebo €.

MORAVA

Kdy

Termín bude upřesněn.
Sraz bývá v první den v 17 h, v 18 h je večeře. Kurz začne v 19 h.
Zakončíme to v neděli po obědě, cca kolem 15. hodiny.

Kde

Svatoňovice, Moravskoslezský kraj. Přesné informace pošlu v přípravném mailu.

Cena za vedení programu

4990 Kč, respektive 199 eur.

V ceně programu není zahrnuto ubytování a strava. Platí se bude na místě v hotovosti:
Ubytování & výtečná zdravá strava: 1400 Kč

SLOVENSKO

Kdy

Termín bude upřesněn.
Sraz bývá v první den v 17 h, v 18 h je večeře. Kurz začne v 19 h.
Zakončíme to v neděli po obědě, cca kolem 15. hodiny.

Kde

Lovinka, Slovensko. Přesné informace pošlu v přípravném mailu.

Cena za vedení programu

199 euro, respektive 4990 Kč.

V ceně programu není zahrnuto ubytování a strava. Platí se bude na místě v hotovosti:
Ubytování 40 EUR, výtečná zdravá strava 34 EUR

Příprava

Na kurz bude užitečné se trochu připravit, zefektivní to naši společnou práci. Informace k tomu pošlu předem. Pořiď si však svůj deník, optimálně ve formátu A5, do kterého si budeš psát své poznatky a úkoly.

V případě dotazů mě kontaktuj (viz dole).

Kurz můžeš i darovat.

Vytvořím a pošlu ti mailem dárkový poukaz ve formátu PDF.

Upozornění: úspěšné absolvování tohoto kurzu vede ke změnám ve vztazu k sobě samému i dalším lidem. K lepšímu. To ale znamená, že se vám nefunkční či toxické vztahy buď uzdraví nebo rozpadnou a odejdou ze života. Nemohou zůstat stejné. Byť se to zdá samozřejmé a je to obvykle jeden z hlavních důvodů, proč se muži do tohoto kurzu hlásí, cítím jako povinnost toto zdůraznit. Syndrom hodného kluka není izolované téma, ovlivňuje velkou oblast života a vztahy jsou v životě to nejdůležitější.

Použité fotografie: se svolením Gratisography