Výzvy hodného kluka

Získej zdravé sebevědomí
Najdi v sobě autoritu
Najdi své vnitřní zdroje
Uzdrav své vztahy
Buď šťastný a respektovaný
Inspiruj druhé tím, jaký jsi
Buď svůj

Co je “syndrom hodného chlapce”?

Důležité je to slovo syndrom. Není to “bytí” hodným. Přece všichni chceme, abychom byli k sobě navzájem hodní, vlídní, laskaví, vstřícní. Nebo ne? Jistě. Ale “syndrom hodého kluka” je něco jiného.

Z wikipedie, zkráceno jen na to, co souvisí s naším tématem:

Syndrom v medicíně je soubor příznaků (symptomů), který charakterizuje určitou poruchu. Pojem pochází z řeckého slova σύνδρομον, které znamená “souběh”. Syndromy jsou často pojmenovávány po lékaři, či týmu lékařů, kteří ho objevili, nebo jako první plně sestavili jeho klinický obraz.

Syndrom hodného chlapce pojmenoval americký psychoterapeut Dr. Robert A. Glover. A díky němu se o něm postupně dozvídá i široká veřejnost.

A co tedy je?

Jedná se obvykle nevědomou strategii, jakou se muži snaží získat přízeň ostatních, pocit bezpečí ve všech typech vztahů, ale i výhody, plusové body, přízeň, potvrzení vlastní hodnoty i lásku. Je to obchod: já se pro vás obětuju a vy mě za to mějte jen a jen rádi!

Poznáváš se v některém z těchto případů?

Syndrom hodného kluka Brno

Jsi bezkonfliktní typ a jsi na to náležitě hrdý. Přece se nebudeš dohadovat – to je pod tvou úroveň.

Až na to, že se v konfliktech cítíš hrozně sevřený, slabý, okleštěný, paralyzovaný. Anebo vybuchneš a vyletíš jako čert.

Syndrom hodného kluka Brno

Jsi hrdý na to, že jsi oproti jiným mužům (nebo tvému otci) slušný, milý, citlivý, pečující a obětavý. Ženy mají spíše pravdu než muži, mají přednost a muži by jim měli vždy vyjít vstříc. Jsou přece něžného pohlaví.

Ale přesto nejsi šťastný tak, jak si podle tebe zasloužíš.

Syndrom hodného kluka Brno

Stydíš se za své nedokonalosti a ukrýváš je. Stydíš se za své chyby a omyly a maskuješ je elegantními či zdánlivě neprůstřelnými výmluvami. Mohl bys je sepsat do knihy.

Ale moc to nefunguje.

Syndrom hodného kluka Brno

V zaměstnání jsi workoholik. Vždy se snažíš splnit všechno a ještě víc. Tvá hlavní motivace je pomáhat ostatním s jejich prací. Svou pak doháníš v přesčasech a pro jistotu si bereš práci i domů. Nemáš tak čas na svůj osobní život.

Pokud ano, rozhodně čti dál.

Co je záměrem kurzů

Postupně si projdeme “mapu” hodného kluka a podíváme se na to, kde je zkreslená, zavádějící a kde jsou její bílá místa. Překreslíme ji na mapu autentického muže.

Vysvětlíme si , co znamená dnes už často omílaný pojem “autenticita”, proč je důležitá, kdy je přítomná a kdy chybí. A proč a jak je její absence destruktivní.

Přepíšeš v sobě některé nefunkční koncepty a zákony, které nevyhnutelně vedou ke stále stejným, zoufalým výsledkům.

Začneš chtít přirozeně zářit!

Jak budeme pracovat

Máš rovnou 3 možnosti:

Tříměsíční prezenční kurz

Pro ty z vás, kteří to má do Brna blízko a preferujete osobní interakci. 7 večerů a 1 víkend. Delší proces, spousta sebereflexe, vidíme vývoj každého účastníka a každý dostává podporu nejen ode mne, ale i inspiraci od ostatních.

Víkendový prezenční intenzivní kurz

Pro ty z vás, kteří to mají do Brna dál a preferujete osobní interakci. 1 intenzivní víkend, aneb jak jeden muž řekl, “magi kostka”. Každý dostává podporu nejen ode mne, ale i inspiraci od ostatních. Součástí je fb a emailová skupina ke sdílení.

Online kurz (připravuje se)

Pro ty z vás, kteří to máte do Brna daleko a/nebo preferujete online zdroje k tomu, abyste si vše prošli dle svého času a tempa. Každý dostává podporu nejen ode mne, ale i inspiraci od ostatních skrze fb skupinu, kde odpovídám na otázky.

Na každém setkání odkryjeme novou skupinu projevů syndromu hodného chlapce.

Zapojíme nejen naši mentální stránku, ale i fyzickou a emoční.

Budeme sdílet naše zkušenosti, pokroky i nezdary. Nejen já, ale i skupina podpoří každého účastníka na jeho cestě ven z klece hodnochlapectví, na cestě k své vlastní autonomii.

Využijeme různých technik z koučinku, neurolingvistického programování a i řízené meditace pro prohloubení sebevědomí, sebedůvěry a soucitu.

Zakončovací víkend bude mít několik klíčových částí, které tu nebudu prozrazovat, protože “hodný kluk” by se na to chtěl připravit, aby neselhal, aby jeho obraz nepřišel k újmě. Na víkend se budeme připravovat celou dobu kurzu. Postupně budete integrovat poznání z jednotlivých večerů. Po něm budete mít navíc vyjasněnou svou vizi, jak dál. Budete si všímat situací, ve kterých se pokaždé znovu a znovu rozhoduje, kterou cestou se vydáte – zda cestou hodného kluka nebo autentického a respektovaného muže.

Praktické informace

[dnxte_image_icon dnxtiep_iie_heading_text=”Kdy:” dnxtiep_iie_heading_bold=”15.2.-22.5.2022″ dnxtiep_iie_icon_show_hide_one=”on” dnxtiep_iie_icon_image_select_one=”A||divi||400″ dnxtiep_iie_icon_show_hide_two=”on” dnxtiep_iie_icon_image_select_two=”||divi||400″ dnxtiep_iie_icon_color_one=”#1177AA” dnxtiep_iie_icon_color_two=”#0DBFAA” _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”1″ _address=”3.0.0.1″ /][dnxte_image_icon _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”2″ _address=”3.0.0.2″ /]

Příprava

Na kterýkoliv kurz není potřeba se nějak speciálně připravovat. Pořiď si však svůj deník, optimálně ve formátu A5, do kterého si budeš psát své poznatky a úkoly.

V případě dotazů mě kontaktujte (vizte dole).

Kurz můžete i darovat.

Vytvořím a pošlu vám dárkový poukaz ve formátu PDF.

[dnxte_text_glitch _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”7″ _address=”3.0.0.7″ /]