Často kladené dotazy

u

Jsem koučovatelný/á?

Samozřejmě ano. Koučink je pro každého. V posledních letech se objevuje názor, že si nejdříve na to musíte udělat test, ale to je holý nesmysl. Otázka není, zda jste koučovatelný člověk, ale téma, které ho trápí. Některé věci je potřeba řešit např. s psychoterapeutem. Na to spolu přijdeme velmi brzy.

u

Potřeboval bych spíše mentora, pomůžete mi?

Ano, v tématech, ve kterých se orientuju a mám bohaté zkušenosti i znalosti. Například mužům pomáhám se “syndromem hodného kluka” (angl. niceguy syndrom). Párům pomáhám uzdravit jejich mužsko-ženskou polaritu.
Zájemcům o vedení mužských kruhů rád předám vše, co jsem se za více než 6 let facilitování kruhů naučil.

u

Která témata jsou vhodná spíše pro terapii?

Pokud mám odpovědět stručně, bývají to věci spojené s traumaty a citovými zraněními, hlavně z dětství. Různé strachy. Nicméně používám i techniky NLP pro eliminaci strachů a fóbií.

u

Commodo Fermentum Arcu Venenatis ?

Nunc et feugiat purus. Duis pretium quis nisl cursus molestie. Pellentesque nec velit ac odio elementum tincidunt vitae id eros. Nulla facilisi.
u

Jaká témata jsou pro koučink vhodná?

To by byl velmi dlouhý seznam, tak zůstanu v obecném nadhledu. Jsou to problémy a výzvy, které mají praktické řešení. Například chcete efektivněji pracovat, dát do pořádku vztah s druhou osobou, lépe řídit svůj tým, rozhodnout se v nějakém dilematu, najít motivaci pro vaše přání. Stručněji: máte cíl (nebo si ho potřebujete vyjasnit) a chcete se do něj dostat.

u

Donec Sed Finibus Nibh ?

In ut libero vitae lectus ullamcorper semper vitae quis dui. Nullam condimentum nunc nibh, vitae cursus eros laoreet et. Vivamus at ante facilisis, ornare ipsum ac, commodo risus.
[dnxte_text_stroke dnxt_text_stroke_title=”Témata kurzu” dnxt_stroke_text_color=”#F2B035″ dnxt_single_text_color=”off” dnxt_gradient_text_color=”on” dnxt_color_tab_gradient_one=”#086375″ dnxt_color_tab_gradient_two=”#F2B035″ dnxt_gradient_type_text=”radial-gradient” dnxt_gradient_type_radial_direction_text=”left” dnxt_gradient_end_position_text=”25%” _builder_version=”4.17.4″ _module_preset=”default” dnxt_stroke_fonts_text_align=”center” dnxt_stroke_fonts_font_size=”85px” global_colors_info=”{}”][/dnxte_text_stroke]

1. Paradigma

Příčiny syndromu hodného kluka. Jak hodný kluk vidí svět kolem něj? A proč nevidí ten svůj? Dětství a puberta. Nastavení mysli. Negativa i pozitiva.

2. Hranice

Co jsou to hranice a proč jsou klíčové. Potřeby a hodnoty. Jak si hranice stanovit, komunikovat a mít z nich radost. Čeho jsou zdrojem pro mě a čeho jsou zdrojem pro ostatní kolem. Přístup zevnitř ven.

3. Autentické NE

Význam nesouhlasu. Strach kolem nesouhlasu. Pocit viny. Nedostatečný pocit vlastní hodnoty.

4. Autentické ANO

Význam souhlasu. ANO není opak NE. Inventura závazků. Pokora. Sebedůvěra. Kapacita. Faleš a neupřímnost. Lež. Arogance. Sebeúcta. Sedm negativních vlivů. Kdo jsem “já”.

5. Jasnost vs. drama

Autentické “nevím” versus nadužívané “nevím” coby obrana. Kompetence. Autorita. Koherence. Odvaha. Co to jsou chyby.

6. Odpovědnost, pravdivost, strach a vnitřní kritik

Radikální upřímnost. Práce s vnitřním kritikem a vnitřním soudcem. Dva druhy strachu. Pravdivost, autenticita a konzumerismus. Autorita. Zralá dospělost.

o

Bonusy

Vše, co považuji za podpůrné, ale ne nezbytně nutné vkládat do jednotlivých modulů. Další zdroje pro inspiraci a poučení. Užitečné odkazy.

OTCOVÉ DĚTEM

S TÁTOU MĚ BAVÍ ŽIVOT!

Letní tábor otců s dětmi.
Otcovská láska je jiná, než láska mámy.
Není horší ani lepší. Je jiná.
A vaše děti budou mít možnost si ji během několika dní zažít naplno.

 

Výzvy hodného kluka

29.9.-1.10.

Lovinka, Slovensko

6.-8.10.

Svatoňovice, Morava

Koučink

Koučink je velmi efektivní cesta k seberealizaci. Skrze vedenou sebereflexi vám pomůžu vyjasnit si vaše cíle a nacházet vaše vlastní způsoby, jak jich dosáhnete, vaši zdravou motivaci, podpůrné nástroje atd. Budete vědět, co a kdy máte a chcete dělat. Budete to dělat a vaše kroky povedou směrem k vytyčenému cíli.

Tato práce je moje “srdcovka” už z toho důvodu, že přináší poměrně rychlé výsledky.

Koučink je orientovaný na dosahování cílů, výsledků. Nejedná se o terapii. Přesto vám jako kouč mohu do velké míry pomoci i v psychicky nelehkých situacích, které s sebou přináší současná omezení. Pokud si nejste jistí, zda je v tomto případě koučink ještě vhodný, ozvěte se a domluvme si bezplatnou konzultaci.

Cena: 1200 Kč / 1 h nebo 3600 Kč / 5 h

Přednášky

Příležitostně přednáším na různá seberozvojová témata. Přednášel jsem na festivalech, pro rodiče dětí v Montessori, na různých webinářích, jako host v online kurzu. Na přelomu léta a podzimu přednáším v různých moravských a slovenských městech o výcviku Mužská síla a jeho záměrech.

Přednáším bezplatně i za honorář, v závislosti na účelu přednášky.

Školení ve firmách

 

Kurz Sebeřízení

Nabízím propracované školení Sebeřízení. Chcete-li, time-managementu. Ten je však jen podmnožinou sebeřízení. Když chcete dosahovat výsledků, potřebujete širší obraz. Své žáky vedu nejen k porozumění základních pěti procesů dobrého time-managementu, ale především k lepšímu sebepoznání a nalezení způsobů, jak sám sebe vést ke kýženým výsledkům.

Formát: 6 lidí ve skupině, 6 modulů po 4 týdnech, 1 modul v délce 120 minut. Živě nebo online.

Kurz Jak na home office

Home office je obecně vnímán jako benefit, ale má i určitá úskalí. Cílem tohoto školení je uvidět a naplno využívat výhod práce z domova (resp. na dálku) a zvítězit na nevýhodami tím, že je využijeme k vlastnímu růstu. Díky tomu můžeme být s prací na dálku do maximální možné míry spokojení všichni zúčastnění – kolegové, zaměstnavatelé i ostatní členové našich domácností. Probereme témata jako je vytvoření prostoru a pravidel, komunikace, rozptylování, prokrastinace, hranice a návyky. Sejdeme se
2x na 1,5 hodiny, po týdnu, abychom získané informace měli čas vstřebat, aplikovat a vyhodnotit.

Formát: až 12 lidí ve skupině, celkem 3 hodiny, které je ideální rozdělit do dvou termínů po 90 minutách, v intervalu týdne až dvou. Online.

 

Mentorink

V roli mentora předávám zkušenosti a nabízím různé úhly pohledu, koncepty a nástroje z oblasti osobního rozvoje, sebeřízení atd. I v této roli však velmi rád používám koučink jako hlavní způsob spolupráce, abychom skutečně našli vaše místo na vaší “mapě” a vy jste mohl/a jít po cestě vašeho života svým tempem a způsobem.

Cena: 1200 Kč / 1 h nebo 3600 Kč / 5 h
Nebo je cena daná cenou kurzu.

Facilitace

Jedná se o vedení tzv. “poradních kruhů”, ve kterých facilituju danou skupinu způsobem, který vede k vyšší míře sebereflexe,aktivního naslouchání, vzájemné úcty a respektu.

U pracovních týmů vede ke zvýšení souladu v jejich spolupráci. Je to způsob, kterým se skvěle řeší jak pracovní výzvy, plány, záměry, tak i konflikty, ať už externí (s klienty), tak interní. Také vede k vyšší míře vzájemné úcty, respektu v týmu.

Cena dle dohody.

Provádění vision questem

Hledání vize je velmi hluboký a krásný proces osobní inventury, opouštění něčeho “starého” a přechod do něčeho nového. Někdo na vision quest přichází vyřešit vztahy, někdo práci, někdo své poslání.

Více brzy na dedikovaném webu.