Výzvy hodného kluka

Získej zdravé sebevědomí
Najdi v sobě autoritu
Najdi své vnitřní zdroje
Uzdrav své vztahy
Buď šťastný a respektovaný
Inspiruj druhé tím, jaký jsi
Buď svůj

5. ročník se koná

31.1.-5.5.2024

Brno

Co je “syndrom hodného chlapce”?

Důležité je to slovo syndrom. Není to “bytí” hodným. Přece všichni chceme, abychom byli k sobě navzájem hodní, vlídní, laskaví, vstřícní. Nebo ne? Jistě. Ale “syndrom hodého kluka” je něco jiného.

Z wikipedie, zkráceno jen na to, co souvisí s naším tématem:

Syndrom v medicíně je soubor příznaků (symptomů), který charakterizuje určitou poruchu. Pojem pochází z řeckého slova σύνδρομον, které znamená “souběh”. Syndromy jsou často pojmenovávány po lékaři, či týmu lékařů, kteří ho objevili, nebo jako první plně sestavili jeho klinický obraz.

Syndrom hodného chlapce pojmenoval americký psychoterapeut Dr. Robert A. Glover. A díky němu se o něm postupně dozvídá i široká veřejnost.

A co tedy je?

Jedná se obvykle nevědomou strategii, jakou se muži snaží získat přízeň ostatních, pocit bezpečí ve všech typech vztahů, ale i výhody, plusové body, přízeň, potvrzení vlastní hodnoty i lásku. Je to obchod: já se pro vás obětuju a vy mě za to mějte jen a jen rádi!

Poznáváš se v některém z těchto případů?

Syndrom hodného kluka Brno

Jsi bezkonfliktní typ a jsi na to náležitě hrdý. Přece se nebudeš dohadovat – to je pod tvou úroveň.

Až na to, že se v konfliktech cítíš hrozně sevřený, slabý, okleštěný, paralyzovaný. Anebo vybuchneš a vyletíš jako čert.

Syndrom hodného kluka Brno

Jsi hrdý na to, že jsi oproti jiným mužům (nebo tvému otci) slušný, milý, citlivý, pečující a obětavý. Ženy mají spíše pravdu než muži, mají přednost a muži by jim měli vždy vyjít vstříc. Jsou přece něžného pohlaví.

Ale přesto nejsi šťastný tak, jak si podle tebe zasloužíš.

Syndrom hodného kluka Brno

Stydíš se za své nedokonalosti a ukrýváš je. Stydíš se za své chyby a omyly a maskuješ je elegantními či zdánlivě neprůstřelnými výmluvami. Mohl bys je sepsat do knihy.

Ale moc to nefunguje.

Syndrom hodného kluka Brno

V zaměstnání jsi workoholik. Vždy se snažíš splnit všechno a ještě víc. Tvá hlavní motivace je pomáhat ostatním s jejich prací. Svou pak doháníš v přesčasech a pro jistotu si bereš práci i domů. Nemáš tak čas na svůj osobní život.

Pokud ano, rozhodně čti dál.

Co je záměrem kurzu

Postupně si projdeme “mapu” hodného kluka a podíváme se na to, kde je zkreslená, zavádějící a kde jsou její bílá místa. Překreslíme ji na mapu autentického muže.

Vysvětlíme si , co znamená dnes už často omílaný pojem “autenticita”, proč je důležitá, kdy je přítomná a kdy chybí. A proč a jak je její absence destruktivní.

Přepíšeš v sobě některé nefunkční koncepty a zákony, které nevyhnutelně vedou ke stále stejným, zoufalým výsledkům.

Začneš chtít přirozeně zářit!

Jak budeme pracovat

Na každém setkání odkryjeme novou skupinu projevů syndromu hodného chlapce.

Zapojíme nejen naši mentální stránku, ale i fyzickou a emoční.

Budeme sdílet naše zkušenosti, pokroky i nezdary. Nejen já, ale i skupina podpoří každého účastníka na jeho cestě ven z klece hodnochlapectví, na cestě k své vlastní autonomii.

Využijeme různých technik z koučinku, neurolingvistického programování a i řízené meditace pro prohloubení sebevědomí, sebedůvěry a soucitu.

Zakončovací víkend bude mít několik klíčových částí, které tu nebudu prozrazovat, protože “hodný kluk” by se na to chtěl připravit, aby neselhal, aby jeho obraz nepřišel k újmě. Na víkend se budeme připravovat celou dobu kurzu. Postupně budete integrovat poznání z jednotlivých večerů. Po něm budete mít navíc vyjasněnou svou vizi, jak dál. Budete si všímat situací, ve kterých se pokaždé znovu a znovu rozhoduje, kterou cestou se vydáte – zda cestou hodného kluka nebo autentického a respektovaného muže.

Praktické informace

[dnxte_image_icon dnxtiep_iie_heading_text=”Kdy:” dnxtiep_iie_heading_bold=”1.2.-12.5.2024″ dnxtiep_iie_icon_show_hide_one=”on” dnxtiep_iie_icon_image_select_one=”A||divi||400″ dnxtiep_iie_icon_show_hide_two=”on” dnxtiep_iie_icon_image_select_two=”||divi||400″ dnxtiep_iie_icon_color_one=”#1177AA” dnxtiep_iie_icon_color_two=”#0DBFAA” _builder_version=”4.23.1″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”1″ _address=”3.0.0.1″ /][dnxte_image_icon _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”2″ _address=”3.0.0.2″ /]

Kdy

Začátek 31.1.2024 v 18 h. Další večery jsou ob týden, čili: 14.2., 28.2., 13.3., 27.3., 10.4., 24.4.
Každý večer trvá 3-3,5 hodiny.
Kurz je zakončen integračním víkendem v termínu 3.-5.5. mimo Brno.

 

Kde

Večery: Rašínova 2, 3. patro, Brno. Od výtahu doprava do chodby a doleva. Mé dveře jsou na levé straně chodby.
Víkend: místo bude předem určeno, podle počtu účastníků.

 

Cena za vedení programu

Program obnáší 21 h + víkend od pátečního večera po nedělní odpoledne.

Cena je 12990 Kč. Je možné domluvit se na splátkách – stačí zakliknout tuto možnost v objednávce dole. Anebo se domluvit individuálně.

V ceně není ubytování a strava na zakončovacím víkendu. Ta bude určená brzy po zahájení kurzu, až bude zřejmé, kolik nás bude. Neměla by přesáhnout 1500 Kč. Platit se bude na místě v hotovosti.

 

Jak se přihlásit

Vyplněním a zaplacením objednávky.

Pokud chcete kurz koupit jako dárek, napište to prosím do poznámky v objednávce, anebo mi napište emailem,
jak se obdarovaný jmenuje a jaký je jeho email.

Příprava

Na kurz není potřeba se nějak speciálně připravovat. Pořiďte si však svůj deník, optimálně ve formátu A5, do kterého si budete psát své poznatky a úkoly.

V případě dotazů mě kontaktujte (vizte dole).

Kurz můžete i darovat.

Vytvořím a pošlu vám dárkový poukaz ve formátu PDF.

[dnxte_text_glitch _builder_version=”4.16″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}” _i=”9″ _address=”3.0.0.9″ /]

Přihláška do výcviku Výzvy hodného kluka

Upozornění: úspěšné absolvování tohoto kurzu vede ke změnám ve vztazu k sobě samému i dalším lidem. K lepšímu. To ale znamená, že se vám nefunkční či toxické vztahy buď uzdraví nebo rozpadnou a odejdou ze života. Nemohou zůstat stejné. Byť se to zdá samozřejmé a je to obvykle jeden z hlavních důvodů, proč se muži do tohoto kurzu hlásí, cítím jako povinnost toto zdůraznit. A je to důvod, proč se na to zaměříme hned na začátku kurzu. Syndrom hodného kluka není izolované téma, ovlivňuje velkou oblast života a vztahy jsou v životě to nejdůležitější.

Použité fotografie: se svolením Gratisography

Místo konání

Rašínova 2, Brno-střed