Online program

Home Office

aneb

Pracujte na dálku šťastně a efektivně!

V čem je práce z domova skvělou výzvou?

Ne, už zdaleka nejde jen o lockdowny a karantény. Práce na dálku se stává novou příležitostí, novým standardem v mnoha odvětvích. Proč tomu tak je?

1) možná to začalo už tím, že si lidé začali prát práci domů. Víme, že např. učitelky často opravují úkoly a písemky doma a v MHD.

Co je záměrem kurzu

Home office je obecně vnímán jako benefit. Má sice výhody, ale i určitá úskalí. Cílem tohoto kurzu je naplno využívat výhod práce z domova (resp. na dálku) a zvítězit na nevýhodami tím, že je využijeme k vlastnímu růstu. Díky tomu můžeme být s prací na dálku do maximální možné míry spokojení všichni zúčastnění – kolegové, zaměstnavatelé i ostatní členové našich domácností. Probereme témata jako je vytvoření prostoru a pravidel, komunikace, rozptylování, prokrastinace a návyky.

Petr Hadač

Lektor

Kromě toho, že jako OSVČ, kouč, lektor, konzultant a mentor pracuju často online, jedna firma mě požádala, abych jejím zaměstnancům pomohl v době covidové zvládat výzvy práce z domova. Hozenou rukavici jsem samozřejmě zvednul a vy si teď můžete užít výsledek.

Co se dozvíte a naučíte:

Cílem tohoto školení je naplno využívat výhod práce z domova (resp. na dálku) a zvítězit na nevýhodami tím, že je využijeme k vlastnímu růstu.

…se kterými je potřeba počítat a najít cestu, jak je využít k posílení vnitřní síly a k motivaci nacházet nová řešení.

Toho se bojí nejen zaměstnavatelé, ale v hloubi duše i zaměstnanci a živnostníci. Stavět rozptylovačům hranice vás začne bavit.

Nastolíte si symbiózu s ostatními členy domácnosti.

Potřebujete takové pracovní místo, které nás v práci podporuje.

Vytváříme si je neustále, ať už si to uvědomujeme či nikoliv. Vy už si je začnete uvědomovat pokaždé.

…která odpovídá naléhavosti, důležitosti a komplikovanosti vašeho podnětu.

Těm je potřeba věnovat speciální pozornost. Jsou nutné, oprávněné a dobíjející!

Notorické odkládání toho, co dělat máme, ve prospěch toho, co dělat chceme nebo toho, co nechceme dělat méně než to, co v danou chvíli dělat máme. To je mor. Anebo mocná zbraň!

Správnou atmosféru pro váš home-office coby zdravý a zábavný životní styl vám doplní tipy a odkazy na hudbu, vůně anebo cvičení.

Poznáváte se v některém z těchto případů?

Syndrom hodného kluka Brno

Nedaří se mi doma soustředit. Všude kolem je tolik možností, co lákavějšího dělat! Je tak těžké soustředit se na práci, když jsem doma a nikdo mě nevidí…

Syndrom hodného kluka Brno

Když jsem doma sám/sama, tak to ještě jde. Ale jak je nás doma víc, vzájemně se rušíme. Kolikrát mám na online schůzkách obavu zapnout si mikrofon natož kameru! Hrozí nám konflikty a ponorková nemoc.

Syndrom hodného kluka Brno

Rozpadá se mi hranice mezi prací a soukromým životem. De facto pracuju od nevidím do nevidím. Přes den často odbíhám a večerní výčitky mi nedovolí udělat si příjemný večer a jít spát s čistou hlavou.

Syndrom hodného kluka Brno

Když pracuju doma, vypiju daleko více kávy, vykouřím více tabáku, sním víc jídla. Nezřídka fast-food. Pro mé tělo a zdraví je to destruktivní způsob života.

Pokud ano, neváhej a přihlas se!

Začneš chtít přirozeně zářit!

Jak budeme v onlinu pracovat

Program sestává z několika modulů a jednoho bonusového. V každém modulu odkryjeme jeden z typických projevů syndromu hodného chlapce a ukážeme si, jak ho vyřešit ke tvé spokojenosti. Nepůjde vždy o jeho úplnou eliminaci, ale o jeho pochopení, porozumění, přijetí a změnu způsobu, jak s ním dál. Nebudeme “vylévat s vaničkou i dítě”.

Využijeme různých nástrojů, cvičení a úkolů, a také koučovacích technik k prohloubení sebevědomí, sebedůvěry i soucitu.

Kurzem si projdeš vlastním tempem. Nespěchej. Doporučuju věnovat se každému modulu alespoň 1 týden.

Součástí kurzu je i neveřejná uzavřená fb skupina, výhrandě pro členy kurzu, ve které máš možnost se ptát a sdílet, co potřebuješ. Jednou za čas budeš s ostatními účastníky pozván na online setkání, které bude sloužit mimo jiné k otázkám a odpovědím.

Existuje i veřejná fb skupina, ve které jsou i nečlenové tohoto online kurzu.

Absolventi tohoto online kurzu budou mít navíc možnost přijet na víkendový integrační kurz určený jen pro ně.

Jsi odhodlaný změnit své hodnoklukovské nastavení?

Přihlas se do programu a začni:

Propojme se

Použité fotografie: se svolením Gratisography

Máš otázky? Napiš mi:

Petr Hadač

Lektor

Syndromem hodného kluka jsem trpěl mnoho let. Vlastně asi tak dvacet. Uvidění a cesta ven z tohoto prokletí mi přinesla tolik svobody, zodpovědnosti a zkvalitnění mých vztahů, že jsem se v roce 2019 rozhodl pomáhat mužům, kteří hledají svou vlastní cestu ven. Respektive k sobě.

Použité fotografie:

Malte Helmhold