Aktivita vs. pasivita – 17. 5. 2023

Napsal Petr Hadač

Pozorovatel lidských příběhů a osudů. Kouč, mentor a lektor osobního rozvoje, který se učí nejen z kurzů a knih, ale také svého života.
Ahoj chlapi,
dva protichůdné světy, které se doplňují – aktivita a pasivita. Aktivita je jangový princip, mužský. Ale mnoho mužů je příliš pasivních. Někdo necháváme rozhodování na druhých, abychom neudělali chybu a nebylo to na nás – v práci, v rodině, v týmu…  Necháváme věci dít se, aniž bychom přiložili ruce k dílu. Máme agendu, kterou nebereme za svou, protože za ni může někdo jiný – rodiče, nadřízení, politici, autority, osud, doba.
A někdy jsme příliš aktivní a neumíme odpočívat. Workoholici. Když máme náhodou volno, nevíme, co s tím. Pálí nás jako žhavý uhlík v ruce. Někdy mluvíme a zasahujeme do věcí, které máme nechat plynout.
Co a kdy je zdravá aktivita a kdy pasivita? To si řeknete na příštím kruhu, který bude facilitovat Tomáš Hanzelka.
A jako vždy mi prosím dejte vědět, kdo přijdete, ať s vámi počítám.
Petr
Praktické info:
Kdy: ve středu 17. 5. 2023
Kde: Rašínova 2, 3. patro, pak se dejte DOPRAVA a hned doleva. Najdete otevřené dveře po levé ruce. Rašínova 2 je rohová budova na nám. Svobody, vstup je u zastávky šaliny č. 4 a 9. Vejdete do budovy a asi po 10 m se dáte doleva k výtahu.
Začneme v 18:00 h, končíme cca ve 21 h. Doporučuju přijít už v 17:45 h, ať se můžeme pozdravit a “přistát”. Čaj, káva a voda jsou v koučovně k dispozici.
Příspěvek na organizaci je 250,- Kč.
Díky a těším se na vás, staré známé i nové příchozí.
Buďte zdrávi,
Petr Hadač
608 470 704

Foto: nezaviramoci.cz

Minulá témata

Hranice – 3. 4. 2024

Hranice – 3. 4. 2024

Naše osobní hranice ohraničují prostor, do kterého bychom pustíme jen někoho, jen někdy a za námi určených podmínek....