OTCOVÉ DĚTEM

S TÁTOU MĚ BAVÍ ŽIVOT!

Letní tábor otců s dětmi.
Otcovská láska je jiná, než láska mámy.
Není horší ani lepší. Je jiná.
A vaše děti budou mít možnost si ji během několika dní zažít naplno.

 

2. moravský ročník bude

7.-13.8.2023

Královec

Můj synu, má dcero,

tímto dopisem ti chci dát vědět, jak moc mě tíží na srdci skutečnost, že s tebou trávím tak málo času. Kolikrát jsme spolu a přitom vlastně ani nejsme, protože ve své hlavě jsem v práci, na mobilu nebo někde jinde, jen ne s tebou. Často se vymlouvám, kolik toho mám, jak jsem zaneprázdněný nebo unavený, a také kdo všechno za to může, že ten čas nemám.

Rozhodl jsem se to změnit a vzít svůj život do svých rukou. Omlouvám se ti za to, jaké to bylo doteď. Odteď dál to budu dělat jinak.

Budu se snažit, abychom spolu trávili více času. A aby ten čas, který spolu trávíme, byl plnohodnotný. Bude jen náš, bez telefonů, práce nebo jiných aktivit, které nás oddělovaly.

Právě proto navrhuji, abychom začali tím, že spolu v létě strávíme dobrodružný týden v přírodě, v táboře “Otcové dětem”, a necháme mámu odpočinout si bez nás.

Můžeme spolu podpořit a zlepšit náš vzájemný vztah při různých aktivitách, hrách, zručnostech, kde budeme potřebovat uplatnit naši šikovnost, tvořivost, odvahu, důvěru a budeme se učit překračovat hranice strachu a nejistoty. Můžeme se učit komunikovat mezi sebou, a také i ty sám s novými kamarády. Získáme nová přátelství a kamarády, a hlavně hodně radosti a zábavy. Naučíme se meditovat a sdílet. Zažijeme pocit svobody, volnosti, a přitom budeme intenzivně trávit společný čas.

Těším se, že to zažijeme spolu.

S láskou,
tvůj otec

Důvody pro vznik tohoto pobytu

Nosnou myšlenkou a motivací je zvětšující se propast mezi otci a dětmi, kterou ve společnosti vnímáme. Tato propast vznikla a zvětšuje se z důvodů naší pracovní zaneprázdněnosti, jejíž výsledkem je, že nejenže jako rodina těžko nacházíme společný čas, ale ještě zřídkavěji je plnohodnotný čas samotného otce s dětmi.

Druhým důvodem je, že mnozí rozvedení otcové už žijí od svých dětí odděleně. Věříme, že tímto pobytem podpoříme otce při zmenšování a uzdravování této propasti mezi nimi a jejich dětmi. Zároveň ukážeme dětem, jaký inspirativní a bohatý může svět mužů být.

Další důvod a pro nás neméně důležitý je ten, že zatímco otcové s dětmi budou v kruhu jiných otců a dětí, mámy budou mít možnost oddychnout si a věnovat se plně sobě.

Otcovská láska, odvaha, hranice (ale i jejich překračování), rozhodnost, pravdivost a nová přátelství jsou pro tento náš pobyt synonymem.

Pobyt bude striktně bez alkoholu, abychom dětem ukázali, že se umíme uvolnit, relaxovat, zabavit a tvořit i bez něj.

Záměrem je také strávit společný čas otců a dětí několik dní v lůně přírody, mimo komfort domova, a přitom si děti budou moci zažít svého otce naplno a načerpat inspiraci i od ostatních otců.

Pro koho je tento pobyt určený?

Tento pobyt je vhodný pro otce s minimálně jedním dítětem. Děti se mohou účastnit bez ohledu na jejich věk. Jedinou podmínkou je, že dítě už zvládne být bez mámy a otec je schopný se o něj plně postarat.

Dospívající jsou též vítáni. Zúčastnit se mohou i strýcové s neteřemi a synovci, anebo i dědové s vnoučaty. Hlavní je, aby děti měli důvěru v muže, se kterým na pobyt přijedou.

Co můžeš na tomto pobytu získat?

Pokud jsi otec:

+ Naučíš se spoluvytvářet bezpečný prostor pro děti
+ Zažiješ si, co dalšího znamená být vzorem pro děti
+ Čeká tě manuální tvoření s dětmi
+ Navážeš nová přátelství
+ Oddychneš si a dobiješ baterie ve společnosti mužů
+ Účast při sdílení v mužském kruhu
+ Zakusíš dechové techniky a otužování podle Wima Hofa
+ Účast na raních meditacích a přednáškách

Pokud jsi dítě či dospívající:

+ Najdeš si nové kamarády
+ Čekají tě různé aktivity, v lese, ve vodě, na suchu
+ Prožiješ dobrodružství mužského světa
+ Dotkneš se svých limitů a posuneš je o kousek dál
+ O těchto dnech strávených s otcem budeš možná jednou vyprávět svým dětem a vnoučatům

Pokud jsi máma:

+ Oddychneš si, můžeš si zažít relax a jen tak být
+ Můžeš se naplno věnovat svým zálibám
+ Posezení s kamarádkami v kteroukoliv hodinu bude najednou možné
+ Nacvičíš si praktický trénink důvěry v muže, v otce vašich dětí, že se o ně dokáže postarat
Otcovia deťom 12
Otcovia deťom 12
Otcovia deťom 11
Otcovia deťom 12
Otcovia deťom 12
Otcovia deťom 11

Praktické informace

Vedení programu:

Cena Kč 9990,- / 390 eur je za rodinu, což znamená za jednoho tátu a jeho děti, ať už s sebou vezme dítě jedno, dvě, tři, čtyři…

Termín:

7. – 13. 8. 2023, to je pondělí až neděle. Sraz v pondělí odpoledne, optimálně mezi 13. h a 14:30, abychom mohli v 15. h začít. První jídlo tam je večeře v 18 h.

Místo:

Rekreační středisko Královec, Na Královci 460, 766 01 Valašské Klobouky, na mapě zde.

Strava

Strava bude lehká, vegetariánská, abychom zůstali schopní vnímat vše potřebné po celý čas kurzu. Pokud máš specifický požadavek, napiš ho do přihlášky do poznámky (např. vegan, bezlepek, bez laktózy, bez cukru, potřebuju nutně maso/sýr atd.)

Ceny za ubytování a stravu 5x denně + pitný režim

Cena za dítě do 9r je 500kč/noc, celkem tedy 3000 Kč (cca 123 eur)
Cena za dítě do 14 r je 550kč/noc, celkem tedy 3300 Kč (cca 135 eur)
Cena za osobu 15+ je 750kč/noc, celkem tedy 4500 Kč (cca 185 eur)

Ubytování bude v bungalovech a chatkách (cena je sjednocená na úroveň ubytování v chatce). Po domluvě je možné zvážit stanování.

Začínáme v pondělí večeří a končíme v neděli obědem, a proto to vychází na celých 6 dní.

Strava bude lehká, převážně vegetariánská, abychom zůstali schopní vnímat vše potřebné po celý čas kurzu. Pokud máš specifický požadavek, napiš ho v objednávce do poznámky (např. vegan, bezlepek, bez laktózy, bez cukru, potřebuju nutně maso/sýr atd.) 

Za stravu a ubytování se platí zvlášť na místě provozovateli rekreačního zařízení.

Jak se přihlásit

Vyplněním a zaplacením objednávky níže. Prosíme, do poznámky uveďte jména a věky dětí, stravovací potřeby a preferovanou formu ubytování.

S sebou

Pohodlné oblečení pro volný pohyb venku, zápisník a tužky. Deka na sezení či přikrytí v klidových aktivitách. Podrobný seznam pošleme s předstihem před akcí.

V případě dotazů mě kontaktujte (vizte úplně dole).

Pobyt můžete i darovat. Velmi rád vám vyrobím dárkový poukaz.

Kdo vás bude při pobytu provázet

Tento projekt vznikl v srdcích a hlavách tří česko-slovenských mužů:

Jozef Mihališin

Jozef Mihališin

42 let, Slovensko

Som muž, syn, otec a partner a po ôsmych rokoch, ktoré som strávil stretnutiami a rozhovormi s múdrymi ľuďmi v Európe, Afrike a Ázii pôsobím ako vedúci obchodného tímu pre Česko a Slovensko, kde vnímam, aké je raritné vidieť rozhodnosť, láskavosť, zodpovednosť. Pôsobím vo firmách na školeniach a team-buildinových akciách, pri ktorých sa zameriavam na rozvoj osobnosti zamestnancov, zlepšenie dôvery v tíme, rast vôle dosahovať ciele, láskavú dôslednosť a preberanie zodpovednosti za svoje rozhodnutia. V školách sa venujem najmä chlapcom a ich prechodu do fázy mladého muža. Vediem a spolutvorím rodinný tábor Rodokmeň, prechodové rituály pre otcov a synov a víkendové pobyty „Mama a syn“.

Vladimír Tlčík

Vladimír Tlčík

51 let, Slovensko

Som otec dvoch detí, dnes už dospelých ľudí (syn 26 rokov a dcéra 23 rokov) a veľmi sa teším na vnúčatá. Viem, aký je to úžasný pocit, keď sa vytvára puto medzi otcom a dieťaťom. Poznám tie krásne chvíle, keď oči dieťaťa pozerajú na teba ako na hrdinu, ochrancu, no jednoducho tatina. A tiež na tie chvíle, keď vidíš v ich očiach smútok, či sklamanie, že nie si s nimi alebo si niečo zabudol, či nedodržal slovo. Ten dôvod, prečo chcem byť súčasťou tohto tábora ,,Otcovia deťom” je, že chcem byť nápomocný pri spájaní otca s deťmi a vytváraní harmónie v ich vzťahu. Vidieť iskričky radosti z dobrodružstiev a možno občas aj slzičky od dojatia v očiach detí a otcov. Súčasne prežiť spolu s Vami tie pocity šťastia, obdivu či hrdosti jeden k druhému.

Petr Hadač

Petr Hadač

45 let, Česká republika

Uzdravování otcovství se díky mému nelehkému dětství stalo výrazným životním tématem. Od knih přes au-pair, tábory pro otce s dětmi až po projekt OTA – otec v akci. Spolupracoval jsem na přechodovém rituálu pro otce a děti na Slovensku s Jozefem Mihališinem. Věnuji se osobnímu rozvoji mužů skrze skupinovou i individuální práci, a to v pozici mentora a kouče. Spolupracuji se dvěma brněnskými Montessori školami na osvětě rodičů v tématu výchovy dospívajících chlapců a přechodových rituálech pro ně. Coby lektor učím ve firmách sebeřízení a home-office. Vyslechl jsem pozvánku do spolupráce na novém projektu Otcovia deťom a těším se na společný, smysluplně strávený čas.

Přihláška na akci Otcové dětem

Místo konání

Rekreační středisko Královec

Na Královci 460

766 01 Valašské Klobouky